Q45VR2RF-65250
Banner Engineering Corporation
Product No:
Q45VR2RF-65250
Description:
Q45VR2RF-65250 GLASS FIBER RCVR
User Guide
Mfr Banner Engineering Corporation
Series Q45
Package Bulk
Cable Length 78.74" (2m)
Light Source Infrared (880nm)
Response Time 15ms
Product Status Active
Sensing Method Through-Beam
Adjustment Type Adjustable, Potentiometer
Sensing Distance 196.85' (60m)
Voltage - Supply 90VAC ~ 250VAC
Connection Method Cable
Ingress Protection NEMA 6P, IP67
Output Configuration SPST - Dark-ON/Light-ON
Operating Temperature -40°C ~ 70°C