Q4XFILAF610-Q8
Banner Engineering Corporation
Product No:
Q4XFILAF610-Q8
Description:
PHOTO SEN 610MM 4-20MA
Quantity:
Delivery:
Payment:
In Stock : 1
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Mfr Banner Engineering Corporation
Series Q4X
Package Box
Cable Length -
Light Source Red LED
Response Time 500µs
Product Status Active
Sensing Method Background Suppression
Adjustment Type Adjustable
Sensing Distance 1.378" ~ 24.016" (35mm ~ 610mm)
Voltage - Supply 12V ~ 30V
Connection Method Connector, M12
Ingress Protection IP67, IP68, IP69K
Output Configuration Analog
Operating Temperature -10°C ~ 50°C