Q5XKILAF3000-Q8
Banner Engineering Corporation
Product No:
Q5XKILAF3000-Q8
Description:
SENSOR, LASER, 3000MM, PNP/NPN
Quantity:
Delivery:
Payment:
In Stock : 11
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Mfr Banner Engineering Corporation
Series Q5X
Package Box
Cable Length -
Light Source Red Laser Diode (650nm)
Response Time 500µs
Product Status Active
Sensing Method Proximity, Background Suppression
Adjustment Type Adjustable
Sensing Distance 3.740" ~ 118.110" (95mm ~ 3m)
Voltage - Supply 12V ~ 30V
Connection Method Connector, M12
Ingress Protection IP67
Output Configuration Analog, NPN/PNP
Operating Temperature -10°C ~ 50°C