Q60VR3AF2000Q1
Banner Engineering Corporation
Product No:
Q60VR3AF2000Q1
Description:
PHOTO SEN 200-2000MM SPST
Quantity:
Delivery:
Payment:
In Stock : 7
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Mfr Banner Engineering Corporation
Series Q60
Package Box
Cable Length -
Light Source Infrared LED
Response Time 15ms
Product Status Active
Sensing Method Background Suppression
Adjustment Type Adjustable
Sensing Distance 7.87" ~ 78.74" (200mm ~ 2000mm)
Voltage - Supply 12VDC ~ 250VDC, 24VAC ~ 250VAC
Connection Method Connector
Ingress Protection NEMA 6P, IP67
Base Product Number Q60VR3
Output Configuration SPST
Operating Temperature -20°C ~ 55°C