QM26VPAF200-5M
Banner Engineering Corporation
Product No:
QM26VPAF200-5M
Description:
QM26 WASHDOWN SERIES: ADJUSTABLE
Quantity:
Delivery:
Payment:
In Stock : 2
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Mfr Banner Engineering Corporation
Series -
Package Box
Cable Length 196.85" (5m)
Light Source Red (660nm)
Response Time 500µs
Product Status Active
Sensing Method Background Suppression
Adjustment Type Adjustable
Sensing Distance 7.874" (200mm)
Voltage - Supply 10V ~ 30V
Connection Method Cable
Ingress Protection IP69K
Base Product Number QM26V
Output Configuration PNP - Dark-ON/Light-ON - Selectable
Operating Temperature -30°C ~ 70°C