QM26VPAF400-5M
Banner Engineering Corporation
Product No:
QM26VPAF400-5M
Mfr Banner Engineering Corporation
Series QM26
Package Bulk
Cable Length 196.85" (5m)
Light Source Red (620nm)
Adjustment Type Adjustable
Sensing Distance 15.748" (400mm)
Voltage - Supply 10V ~ 30V
Connection Method Cable
Ingress Protection IP69
Output Configuration PNP - Dark-ON/Light-ON
Operating Temperature -30°C ~ 70°C