QM42VN6AF150Q
Banner Engineering Corporation
Product No:
QM42VN6AF150Q
Description:
QM42VN6AF150Q NPN QD
Package Bulk
Cable Length -
Sensing Distance 5.906" (150mm)
Voltage - Supply 10V ~ 30V
Connection Method Connector, M12
Ingress Protection NEMA 6, IP67
Output Configuration NPN - Dark-ON/Light-ON
Operating Temperature -20°C ~ 55°C