QM42VP6AF150
Banner Engineering Corporation
Product No:
QM42VP6AF150
Description:
QM42 SERIES:ADJUSTABLE FIELD
Quantity:
Delivery:
Payment:
In Stock : 2
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Mfr Banner Engineering Corporation
Series -
Package Box
Cable Length 78.74" (2m)
Light Source Infrared (880nm)
Sensing Distance 5.906" (150mm)
Voltage - Supply 10V ~ 30V
Connection Method Cable
Ingress Protection NEMA 6P, IEC IP67
Base Product Number QM42VP6
Output Configuration PNP - Dark-ON/Light-ON - Selectable
Operating Temperature -20°C ~ 55°C