QM42VP6AFV150 W/30
Banner Engineering Corporation
Product No:
QM42VP6AFV150 W/30
Description:
QM42 SERIES: ADJUSTABLE FIELD; R
Package Bulk
Cable Length 354.331" (9000.00mm)
Sensing Distance 5.906" (150mm)
Voltage - Supply 10V ~ 30V
Connection Method Cable
Ingress Protection NEMA 6, IP67
Output Configuration PNP - Dark-ON/Light-ON
Operating Temperature -20°C ~ 55°C