QM42VP6AFV150QP
Banner Engineering Corporation
Product No:
QM42VP6AFV150QP
Description:
QM42VP6AFV150QP EURO PIGTAIL PNP
Package Bulk
Cable Length -
Sensing Distance 5.906" (150mm)
Voltage - Supply 10V ~ 30V
Connection Method Connector, M12
Ingress Protection NEMA 6, IP67
Output Configuration PNP - Dark-ON/Light-ON
Operating Temperature -20°C ~ 55°C