QMH26VNAF200-5M
Banner Engineering Corporation
Product No:
QMH26VNAF200-5M
Description:
QMH26 HYGIENIC SERIES: ADJUSTABL
User Guide
Mfr Banner Engineering Corporation
Series QMH26
Package Bulk
Cable Length 196.85" (5m)
Light Source Red (660nm)
Response Time 500µs
Product Status Active
Sensing Method Background Suppression
Adjustment Type Adjustable
Sensing Distance 7.874" (200mm)
Voltage - Supply 10V ~ 30V
Connection Method Cable
Ingress Protection IP69
Output Configuration NPN - Dark-ON/Light-ON
Operating Temperature -30°C ~ 70°C