QMJ212BB7223MGHT
Taiyo Yuden
Product No:
QMJ212BB7223MGHT
Manufacturer:
Taiyo Yuden
Description:
CAP CER 0.022UF 250V X7R 0805
User Guide
Mfr Taiyo Yuden
Series M
Package Tape & Reel (TR)
Ratings AEC-Q200
Features Soft Termination
Tolerance ±20%
Lead Style -
Capacitance 0.022 µF
Applications Automotive, SMPS Filtering, Boardflex Sensitive
Failure Rate -
Lead Spacing -
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Product Status Not For New Designs
Thickness (Max) 0.057" (1.45mm)
Voltage - Rated 250V
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Base Product Number QMJ212B
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C