QMK212BJ103MG-T
Taiyo Yuden
Product No:
QMK212BJ103MG-T
Manufacturer:
Taiyo Yuden
Description:
CAP CER 10000PF 250V X5R 0805
User Guide
Mfr Taiyo Yuden
Series M
Package Tape & Reel (TR)
Ratings -
Features High Voltage
Tolerance ±20%
Lead Style -
Capacitance 10000 pF
Applications SMPS Filtering
Failure Rate -
Lead Spacing -
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Product Status Not For New Designs
Thickness (Max) 0.053" (1.35mm)
Voltage - Rated 250V
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Base Product Number QMK212B
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 85°C