QMK212BJ152MD-T
Taiyo Yuden
Product No:
QMK212BJ152MD-T
Description:
CAP CER 1500PF 250V X5R 0805
Ratings -
Features -
Tolerance ±20%
Lead Style -
Capacitance 1500 pF
Product Status Not For New Designs
Thickness (Max) 0.057" (1.45mm)
Voltage - Rated 250V
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Base Product Number QMK212B
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 85°C