QMK212BJ332KD-T
Taiyo Yuden
Product No:
QMK212BJ332KD-T
Description:
CAP CER 3300PF 250V X5R 0805
Features High Voltage
Tolerance ±10%
Lead Style -
Capacitance 3300 pF
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Product Status Not For New Designs
Thickness (Max) 0.037" (0.95mm)
Voltage - Rated 250V
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Base Product Number QMK212B
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 85°C