QMK212SD151KD-T
Taiyo Yuden
Product No:
QMK212SD151KD-T
Description:
CAP CER 150PF 250V 0805
Ratings -
Features -
Tolerance ±10%
Lead Style -
Capacitance 150 pF
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Product Status Discontinued at Digi-Key
Thickness (Max) 0.037" (0.95mm)
Voltage - Rated 250V
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Base Product Number QMK212S
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C