QMK316B7333KL-T
Taiyo Yuden
Product No:
QMK316B7333KL-T
Description:
CAP CER 0.033UF 250V X7R 1206
Package Tape & Reel (TR)
Ratings -
Features High Voltage
Tolerance ±10%
Lead Style -
Capacitance 0.033 µF
Applications SMPS Filtering
Product Status Not For New Designs
Thickness (Max) 0.071" (1.80mm)
Voltage - Rated 250V
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Base Product Number QMK316B
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C