QMK316B7473MLHT
Taiyo Yuden
Product No:
QMK316B7473MLHT
Description:
CAP CER 0.047UF 250V X7R 1206
Package Tape & Reel (TR)
Ratings AEC-Q200
Features High Voltage
Tolerance ±20%
Lead Style -
Capacitance 0.047 µF
Applications Automotive, SMPS Filtering
Failure Rate -
Product Status Not For New Designs
Thickness (Max) 0.071" (1.80mm)
Voltage - Rated 250V
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Base Product Number QMK316B
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C