QMK325B7104KN-T
Taiyo Yuden
Product No:
QMK325B7104KN-T
Manufacturer:
Taiyo Yuden
Description:
CAP CER 0.1UF 250V X7R 1210
Quantity:
Delivery:
Payment:
In Stock : 3064
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Mfr Taiyo Yuden
Series M
Package Tape & Reel (TR)
Ratings -
Features High Voltage
Tolerance ±10%
Lead Style -
Capacitance 0.1 µF
Applications SMPS Filtering
Lead Spacing -
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Product Status Not For New Designs
Thickness (Max) 0.083" (2.10mm)
Voltage - Rated 250V
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Base Product Number QMK325B
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C