QMK325BJ473MN-T
Taiyo Yuden
Product No:
QMK325BJ473MN-T
Description:
CAP CER 0.047UF 250V X5R 1210
Features High Voltage
Tolerance ±20%
Lead Style -
Capacitance 0.047 µF
Applications SMPS Filtering
Failure Rate -
Lead Spacing -
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Product Status Not For New Designs
Thickness (Max) 0.083" (2.10mm)
Voltage - Rated 250V
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Base Product Number QMK325B
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 85°C