QMK432B7104MMHT
Taiyo Yuden
Product No:
QMK432B7104MMHT
Manufacturer:
Taiyo Yuden
Description:
CAP CER 0.1UF 250V X7R 1812
User Guide
Mfr Taiyo Yuden
Series M
Package Tape & Reel (TR)
Ratings AEC-Q200
Features High Voltage
Tolerance ±20%
Lead Style -
Capacitance 0.1 µF
Applications Automotive, SMPS Filtering
Failure Rate -
Lead Spacing -
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 1812 (4532 Metric)
Product Status Not For New Designs
Thickness (Max) 0.106" (2.70mm)
Voltage - Rated 250V
Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Base Product Number QMK432B
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C