QMK432BJ334MM-T
Taiyo Yuden
Product No:
QMK432BJ334MM-T
Description:
CAP CER 0.33UF 250V X5R 1812
Package Tape & Reel (TR)
Ratings -
Features High Voltage
Tolerance ±20%
Lead Style -
Capacitance 0.33 µF
Applications SMPS Filtering
Failure Rate -
Product Status Not For New Designs
Thickness (Max) 0.106" (2.70mm)
Voltage - Rated 250V
Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Base Product Number QMK432B
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 85°C