QS18AB6AFF200Q5
Banner Engineering Corporation
Product No:
QS18AB6AFF200Q5
Description:
WORLD-BEAM: ADJUSTABLE FIELD FOR
Quantity:
Delivery:
Payment:
In Stock : 2
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Mfr Banner Engineering Corporation
Series QS18
Package Box
Cable Length -
Light Source Red (630nm)
Response Time 2.5ms
Product Status Active
Sensing Method -
Adjustment Type Adjustable
Sensing Distance 7.874" (200mm)
Voltage - Supply 10V ~ 30V
Connection Method Connector
Ingress Protection NEMA 6P, IEC IP67
Base Product Number QS18A
Output Configuration NPN/PNP - Light-ON
Operating Temperature -20°C ~ 55°C