QS18VN6AF300
Banner Engineering Corporation
Product No:
QS18VN6AF300
Description:
SEN BACK SUPP 30-300MM NPN
Quantity:
Delivery:
Payment:
In Stock : 13
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Mfr Banner Engineering Corporation
Series QS18
Package Box
Cable Length 78.74" (2m)
Light Source Red LED
Response Time 2.5ms
Product Status Active
Sensing Method Background Suppression
Adjustment Type Adjustable
Sensing Distance 11.811" (300mm)
Voltage - Supply 10V ~ 30V
Connection Method Cable
Ingress Protection NEMA 6P, IEC IP67
Base Product Number QS18VN6
Output Configuration NPN - Dark-ON/Light-ON
Operating Temperature -20°C ~ 55°C