QS18VN6LAF250Q
Banner Engineering Corporation
Product No:
QS18VN6LAF250Q
Description:
WORLD-BEAM QS18 LASER ADJUSTABLE
Quantity:
Delivery:
Payment:
In Stock : 3
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Series QS18
Package Box
Cable Length 78.74" (2m)
Light Source Red (658nm)
Response Time 700µs
Product Status Active
Sensing Method Background Suppression
Adjustment Type Adjustable
Sensing Distance 9.843" (250mm)
Voltage - Supply 10V ~ 30V
Connection Method Cable
Ingress Protection NEMA 6P, IEC IP67
Base Product Number QS18VN6
Output Configuration NPN - Dark-ON/Light-ON - Selectable
Operating Temperature -10°C ~ 50°C