QS18VP6AF120Q8
Banner Engineering Corporation
Product No:
QS18VP6AF120Q8
Description:
PHOTO SEN ADJUST 120MM PNP
Quantity:
Delivery:
Payment:
In Stock : 9
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Series QS18
Package Box
Cable Length -
Light Source Red (640nm)
Response Time 2.8ms
Product Status Active
Sensing Method Background Suppression
Adjustment Type Adjustable, Potentiometer
Sensing Distance 4.724" (120mm)
Voltage - Supply 10V ~ 30V
Connection Method Connector
Ingress Protection NEMA 6P, IP67
Base Product Number QS18VP6
Output Configuration PNP - Dark-ON/Light-ON
Operating Temperature -40°C ~ 60°C