QS18VP6FF100Q8
Banner Engineering Corporation
Product No:
QS18VP6FF100Q8
Description:
SENSOR REFLECTIVE 100MM PNP
Quantity:
Delivery:
Payment:
In Stock : 53
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Series QS18
Package Box
Cable Length -
Light Source Red LED
Response Time 850µs
Product Status Active
Sensing Method Proximity
Adjustment Type Fixed
Sensing Distance 3.937" (100mm)
Voltage - Supply 10V ~ 30V
Connection Method Connector, M12
Ingress Protection IP67
Base Product Number QS18VP6
Output Configuration PNP
Operating Temperature -20°C ~ 70°C