QS18VP6FF50
Banner Engineering Corporation
Product No:
QS18VP6FF50
Description:
PHOTO SEN FIXED 50MM PNP
Quantity:
Delivery:
Payment:
In Stock : 1
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Series QS18
Package Box
Cable Length 78.74" (2m)
Light Source LED
Response Time 850µs
Product Status Active
Sensing Method Background Suppression
Adjustment Type -
Sensing Distance 1.969" (50mm)
Voltage - Supply 10V ~ 30V
Connection Method Cable
Ingress Protection NEMA 6P, IEC IP67
Base Product Number QS18VP6
Output Configuration PNP - Dark-ON/Light-ON
Operating Temperature -20°C ~ 70°C