QS18VP6FF50Q9
Banner Engineering Corporation
Product No:
QS18VP6FF50Q9
Description:
WORLD-BEAM QS18 SERIES: FIXED-FI
Quantity:
Delivery:
Payment:
In Stock : 4
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Series QS18
Package Box
Cable Length -
Light Source Red (630nm)
Response Time 850µs
Product Status Active
Sensing Method Background Suppression
Adjustment Type -
Sensing Distance 1.969" (50mm)
Voltage - Supply 10V ~ 30V
Connection Method Connector
Ingress Protection NEMA 6P, IEC IP67
Base Product Number QS18VP6
Output Configuration PNP - Dark-ON/Light-ON - Selectable
Operating Temperature -20°C ~ 70°C