QS30AF600Q
Banner Engineering Corporation
Product No:
QS30AF600Q
Description:
PHOTO SEN 50-600MM BIPOLAR
Quantity:
Delivery:
Payment:
In Stock : 3
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Mfr Banner Engineering Corporation
Series QS30
Package Box
Cable Length -
Light Source LED
Response Time 5ms
Product Status Active
Sensing Method Background Suppression
Adjustment Type Adjustable
Sensing Distance 23.622" (600mm)
Voltage - Supply 10V ~ 30V
Connection Method Connector
Ingress Protection NEMA 6P, IEC IP67
Base Product Number QS30A
Output Configuration NPN/PNP - Dark-ON/Light-ON
Operating Temperature -20°C ~ 60°C