QS30FF400
Banner Engineering Corporation
Product No:
QS30FF400
Description:
PHOTO SEN FIXED 400MM BIPOLAR
Quantity:
Delivery:
Payment:
In Stock : 1
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Mfr Banner Engineering Corporation
Series QS30
Package Box
Cable Length 78.74" (2m)
Light Source Red (680nm)
Response Time 2ms
Product Status Active
Sensing Method Background Suppression
Adjustment Type -
Sensing Distance 15.748" (400mm)
Voltage - Supply 10V ~ 30V
Connection Method Cable
Ingress Protection NEMA 6P, IP67
Base Product Number QS30F
Output Configuration NPN/PNP - Dark-ON/Light-ON
Operating Temperature -20°C ~ 70°C