QS30LDLCQPMA
Banner Engineering Corporation
Product No:
QS30LDLCQPMA
Description:
WORLD-BEAM QS30 SERIES: LASER DI
Series QS30
Package Bulk
Cable Length 5.906" (150.00mm)
Light Source Red (658nm)
Response Time 500µs
Product Status Active
Sensing Method Diffuse
Adjustment Type Teaching Method
Sensing Distance 31.496" (800mm)
Voltage - Supply 10V ~ 30V
Connection Method Connector, M12
Ingress Protection IEC IP67; NEMA 6
Output Configuration NPN/PNP - Dark-ON/Light-ON
Operating Temperature -10°C ~ 50°C