QS30LDLQ
Banner Engineering Corporation
Product No:
QS30LDLQ
Description:
PHOTO SEN DIFFUSED 800MM BIPOLAR
Quantity:
Delivery:
Payment:
In Stock : 6
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Series QS30
Package Box
Cable Length -
Light Source LED
Response Time 500µs
Product Status Active
Sensing Method Diffuse
Adjustment Type -
Sensing Distance 31.496" (800mm)
Voltage - Supply 10V ~ 30V
Connection Method Connector
Ingress Protection NEMA 6P, IEC IP67
Base Product Number QS30L
Output Configuration NPN/PNP - Dark-ON/Light-ON
Operating Temperature -10°C ~ 50°C