QS30LDQPMA
Banner Engineering Corporation
Product No:
QS30LDQPMA
Description:
WORLD-BEAM QS30: LASER DIFFUSE (
Series QS30
Package Bulk
Cable Length 5.906" (150.00mm)
Light Source Red (650nm)
Response Time 500µs
Product Status Active
Sensing Method Diffuse
Adjustment Type Teaching Method
Sensing Distance 15.748" (400mm)
Voltage - Supply 10V ~ 30V
Connection Method Connector, M12
Ingress Protection IEC IP67; NEMA 6
Output Configuration NPN/PNP - Dark-ON/Light-ON
Operating Temperature -10°C ~ 50°C