QS30LLP-M2
Banner Engineering Corporation
Product No:
QS30LLP-M2
Description:
WORLD-BEAM QS30: LONG RANGE LASE
Series QS30
Package Bulk
Cable Length 78.74" (2m)
Light Source Red (650nm)
Response Time 500µs
Product Status Active
Sensing Method Retroreflective
Adjustment Type Teaching Method
Sensing Distance 7.87" ~ 70.87" (200mm ~ 1800mm)
Voltage - Supply 10V ~ 30V
Connection Method Cable
Ingress Protection NEMA 6, IP67
Output Configuration NPN/PNP - Dark-ON/Light-ON
Operating Temperature -10°C ~ 50°C