QS30LLPQP
Banner Engineering Corporation
Product No:
QS30LLPQP
Description:
WORLD-BEAM QS30: LONG RANGE LASE
Series QS30
Package Bulk
Cable Length -
Light Source Red (650nm)
Response Time 500µs
Product Status Active
Sensing Method Retroreflective
Adjustment Type Teaching Method
Sensing Distance 7.87" ~ 70.87" (200mm ~ 1800mm)
Voltage - Supply 10V ~ 30V
Connection Method Connector, M12
Ingress Protection NEMA 6, IP67
Output Configuration NPN/PNP - Dark-ON/Light-ON
Operating Temperature -10°C ~ 50°C