QS30LV-95215
Banner Engineering Corporation
Product No:
QS30LV-95215
Description:
WORLD-BEAM QS30 SERIES: RETROREF
Series QS30
Package Bulk
Cable Length -
Light Source Red (680nm)
Response Time 5ms
Product Status Active
Sensing Method Retroreflective
Adjustment Type Adjustable, Potentiometer
Sensing Distance 472.441" (12m)
Voltage - Supply 10V ~ 30V
Connection Method Cable
Ingress Protection NEMA 6, IP67
Output Configuration NPN/PNP - Dark-ON/Light-ON - Selectable
Operating Temperature -20°C ~ 70°C