QS30LVQPMA
Banner Engineering Corporation
Product No:
QS30LVQPMA
Description:
WORLD-BEAM QS30: RETRORANGE:
Quantity:
Delivery:
Payment:
In Stock : 3
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Series QS30
Package Box
Cable Length -
Light Source Red (630nm)
Response Time 2ms
Product Status Active
Sensing Method Retroreflective, NonPolarized
Adjustment Type Adjustable, Potentiometer
Sensing Distance 472.441" (12m)
Voltage - Supply 10V ~ 30V
Connection Method Connector
Ingress Protection NEMA 6P, IEC IP67
Base Product Number QS30L
Output Configuration NPN/PNP - Dark-ON/Light-ON - Selectable
Operating Temperature -20°C ~ 70°C