QS30RRH2OQ5
Banner Engineering Corporation
Product No:
QS30RRH2OQ5
Description:
WORLD-BEAM QS30 SERIES: H2O RECE
Quantity:
Delivery:
Payment:
In Stock : 12
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Mfr Banner Engineering Corporation
Series QS30
Package Box
Cable Length -
Light Source LED
Response Time 1ms
Product Status Active
Sensing Method Through-Beam
Adjustment Type -
Sensing Distance 78.740" (2m)
Voltage - Supply 10V ~ 30V
Connection Method Connector
Ingress Protection NEMA 6P, IEC IP67
Base Product Number QS30R
Output Configuration NPN/PNP - Dark-ON
Operating Temperature -20°C ~ 60°C