QS30RRX-18373
Banner Engineering Corporation
Product No:
QS30RRX-18373
Description:
WORLD-BEAM QS30 SERIES: HIGH-POW
Series QS30
Package Bulk
Cable Length 354.331" (9000.00mm)
Light Source Infrared (875nm)
Response Time 30ms, 30ms
Adjustment Type -
Sensing Distance 698.82' (213m)
Voltage - Supply 10V ~ 30V
Connection Method Cable
Ingress Protection NEMA 6, IP67
Output Configuration NPN/PNP - Dark-ON
Operating Temperature -20°C ~ 60°C