QS30VR3FF200QP-75918
Banner Engineering Corporation
Product No:
QS30VR3FF200QP-75918
Description:
QS30VR3FF200QP-75918 5PIN EURO 6
User Guide
Mfr Banner Engineering Corporation
Series QS30
Package Bulk
Cable Length 5.906" (150.00mm)
Light Source Red (680nm)
Response Time 15ms
Product Status Active
Sensing Method Background Suppression
Adjustment Type -
Sensing Distance 7.874" (200mm)
Voltage - Supply 10V ~ 30V
Connection Method Connector
Ingress Protection NEMA 6, IP67
Output Configuration SPDT - Dark-ON/Light-ON
Operating Temperature -20°C ~ 70°C