QS30VR3FF400 W/30
Banner Engineering Corporation
Product No:
QS30VR3FF400 W/30
Description:
RANGE: 400 MM; INPUT: 12-250V DC
Quantity:
Delivery:
Payment:
In Stock : 2
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Series QS30
Package Box
Cable Length 354.33" (9m)
Product Status Active
Sensing Method Background Suppression
Adjustment Type -
Sensing Distance 15.748" (400mm)
Voltage - Supply 24 ~ 250VAC, 12 ~ 250VDC
Connection Method Cable with Connector
Ingress Protection NEMA 6P, IEC IP67
Base Product Number QS30V
Output Configuration SPDT
Operating Temperature -20°C ~ 70°C