QVS107CG0R8BCHT
Taiyo Yuden
Product No:
QVS107CG0R8BCHT
Manufacturer:
Taiyo Yuden
Description:
CAP CER 0.8PF 250V C0G/NP0 0603
Quantity:
Delivery:
Payment:
In Stock : 241
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Mfr Taiyo Yuden
Series V
Package Tape & Reel (TR)
Ratings AEC-Q200
Features -
Tolerance ±0.1pF
Lead Style -
Capacitance 0.8 pF
Applications RF, Microwave, High Frequency, Automotive
Lead Spacing -
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Product Status Not For New Designs
Thickness (Max) 0.031" (0.80mm)
Voltage - Rated 250V
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Base Product Number QVS107C
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C