R05P21509D
Recom Power
Product No:
R05P21509D
Description:
DC DC CONVERTER 15V -9V 2W
Quantity:
Delivery:
Payment:
In Stock : 57
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Type Isolated Module
Series ECONOLINE RxxP2xx (2W)
Package Tube
Features -
Efficiency -
Applications ITE (Commercial), Medical
Mounting Type Through Hole
Power (Watts) 2 W
Package / Case 7-SIP Module
Product Status Active
Size / Dimension 0.77" L x 0.39" W x 0.49" H (19.5mm x 9.8mm x 12.5mm)
Number of Outputs 2
Voltage - Output 1 15V
Voltage - Output 2 -9V
Voltage - Output 3 -
Base Product Number R05P215
Voltage - Isolation 6.4 kV
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Voltage - Input (Max) 5.5V
Voltage - Input (Min) 4.5V
Current - Output (Max) 66mA, 111mA