R15P215S/P/R8
Recom Power
Product No:
R15P215S/P/R8
Description:
DC DC CONVERTER 15V 2W
Quantity:
Delivery:
Payment:
In Stock : 71
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Type Isolated Module
Series ECONOLINE RxxP2xx/R (2W)
Package Tube
Features SCP
Efficiency 88%
Applications ITE (Commercial), Medical
Mounting Type Through Hole
Power (Watts) 2 W
Package / Case 7-SIP Module, 4 Leads
Product Status Active
Size / Dimension 0.77" L x 0.39" W x 0.49" H (19.7mm x 9.8mm x 12.5mm)
Number of Outputs 1
Voltage - Output 1 15V
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Base Product Number R15P215
Voltage - Isolation 8 kV
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Voltage - Input (Max) 16.5V
Voltage - Input (Min) 13.5V
Current - Output (Max) 132mA