R24P1509D
Recom Power
Product No:
R24P1509D
Manufacturer:
Recom Power
Description:
DC DC CONVERTER 15V -9V 1W
Quantity:
Delivery:
Payment:
In Stock : 34
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Mfr Recom Power
Type Isolated Module
Series ECONOLINE RxxPxx (1W)
Package Tube
Features SCP
Efficiency 80%
Applications ITE (Commercial), Medical
Mounting Type Through Hole
Power (Watts) 1 W
Package / Case 7-SIP Module, 5 Leads
Product Status Active
Size / Dimension 0.77" L x 0.39" W x 0.49" H (19.5mm x 9.8mm x 12.5mm)
Number of Outputs 2
Voltage - Output 1 15V
Voltage - Output 2 -9V
Voltage - Output 3 -
Base Product Number R24P15
Voltage - Isolation 6.4 kV
Operating Temperature -40°C ~ 90°C
Voltage - Input (Max) 26.4V
Voltage - Input (Min) 21.6V
Current - Output (Max) 33mA, 55mA