
KEMET
Product No:
R413F133050T0K
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
CAP FILM 3300PF 10% 1.5KVDC RAD
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.57
0.57
10
0.40375
4.0375
50
0.30552
15.276
100
0.266095
26.6095
500
0.197087
98.5435
1000
0.167523
167.523
2500
0.157662
394.155
5000
0.14781
739.05
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | KEMET |
| Series | R41T |
| Package | Bulk |
| Ratings | AEC-Q200, Y2 |
| Features | - |
| Tolerance | ±10% |
| Capacitance | 3300 pF |
| Termination | PC Pins |
| Applications | Automotive; EMI, RFI Suppression |
| Lead Spacing | 0.394" (10.00mm) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | Radial |
| Product Status | Active |
| Size / Dimension | 0.512" L x 0.197" W (13.00mm x 5.00mm) |
| Base Product Number | R413F |
| Dielectric Material | Polypropylene (PP), Metallized |
| Voltage Rating - AC | 300V |
| Voltage Rating - DC | 1500V (1.5kV) |
| Height - Seated (Max) | 0.437" (11.10mm) |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |