
Renesas Electronics America Inc
Product No:
R5F10NMJDFB#35
Manufacturer:
Package:
80-LQFP (12x12)
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC MCU 16BIT 256KB FLASH 80LQFP
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
6.213
6.213
10
5.57935
55.7935
25
5.2744
131.86
119
4.57102
543.95138
238
4.336626
1032.116988
476
3.891248
1852.234048
952
3.281775
3124.2498
2499
3.1255
7810.6245
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Renesas Electronics America Inc |
| Speed | 24MHz |
| Series | RL78/I1C |
| Package | Tray |
| RAM Size | 16K x 8 |
| Core Size | 16-Bit |
| EEPROM Size | 2K x 8 |
| Peripherals | LCD, LVD, POR, PWM, WDT |
| Connectivity | CSI, I²C, IrDA, LINbus, UART/USART |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Number of I/O | 44 |
| Core Processor | RL78 |
| Package / Case | 80-LQFP |
| Product Status | Active |
| Data Converters | A/D 4x10b, 3x24b Sigma-Delta |
| Oscillator Type | Internal |
| Base Product Number | R5F10 |
| Program Memory Size | 256KB (256K x 8) |
| Program Memory Type | FLASH |
| DigiKey Programmable | Not Verified |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Supplier Device Package | 80-LQFP (12x12) |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd) | 1.7V ~ 5.5V |