
Renesas Electronics America Inc
Product No:
R5F10NPGDFB#35
Manufacturer:
Package:
100-LFQFP (14x14)
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC MCU 16BIT 128KB FLSH 100LFQFP
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
6.1085
6.1085
10
5.48815
54.8815
25
5.18852
129.713
90
4.496768
404.70912
270
4.266165
1151.86455
450
3.828016
1722.6072
990
3.228442
3196.15758
2430
3.067018
7452.85374
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Renesas Electronics America Inc |
| Speed | 32MHz |
| Series | RL78/I1C |
| Package | Tray |
| RAM Size | 8K x 8 |
| Core Size | 16-Bit |
| EEPROM Size | 2K x 8 |
| Peripherals | LCD, LVD, POR, PWM, WDT |
| Connectivity | CSI, I²C, IrDA, LINbus, UART/USART |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Number of I/O | 60 |
| Core Processor | RL78 |
| Package / Case | 100-LQFP |
| Product Status | Active |
| Data Converters | A/D 6x10b, 4x24b Sigma-Delta |
| Oscillator Type | Internal |
| Base Product Number | R5F10 |
| Program Memory Size | 128KB (128K x 8) |
| Program Memory Type | FLASH |
| DigiKey Programmable | Not Verified |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Supplier Device Package | 100-LFQFP (14x14) |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd) | 1.7V ~ 5.5V |