
Renesas Electronics America Inc
Product No:
R5F10NPLDFB#30
Manufacturer:
Package:
100-LFQFP (14x14)
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
MCU: RL78
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
7.0015
7.0015
10
6.327
63.27
25
6.0325
150.8125
90
5.237882
471.40938
270
5.002453
1350.66231
450
4.561074
2052.4833
990
3.972548
3932.82252
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Renesas Electronics America Inc |
| Speed | 32MHz |
| Series | RL78/I1C |
| Package | Tray |
| RAM Size | 32K x 8 |
| Core Size | 16-Bit |
| EEPROM Size | 2K x 8 |
| Peripherals | AES, LCD, LVD, POR, PWM, Temp Sensor, WDT |
| Connectivity | CSI, I²C, IrDA, LINbus, SPI, UART/USART |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Number of I/O | 70 |
| Core Processor | RL78 |
| Package / Case | 100-LQFP |
| Product Status | Active |
| Data Converters | A/D 6x12b, 4x24b Sigma-Delta |
| Oscillator Type | External, Internal |
| Program Memory Size | 512KB (512K x 8) |
| Program Memory Type | FLASH |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Supplier Device Package | 100-LFQFP (14x14) |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd) | 1.6V ~ 5.5V |